... coś jeszcze o łusce z gryki
4.jpg

Gryka jest rośliną należąca do rodziny rdestowatych, spokrewnioną z rabarbarem. Około 2 tysięcy lat temu łuska gryczana została doceniona jako wypełnienie głównie poduszek i materacy. Łuski, czyli łupiny owocu gryki mają wiele właściwości. Są twarde, lecz jednocześnie elastyczne i lekkie, dzięki czemu doskonale dostosowują się do kształtu ciała. Taniny zawarte w łuskach gryki mają właściwości przeciwzapalne, hamujące rozwój bakterii i roztoczy. Rutyna zawarta w gryce jest naturalnym związkiem wzmacniającym układ odpornościowy. A związki celulozowo-ligninowe umożliwiają utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wypełnienia (źródło: Katarzyna Domek – Łopacińska).

Łuski z gryki idealnie sprawdzają się jako wypełnienie poduszek i materaców dla alergików. Przesuwane wydają charakterystyczny szelest, łagodny i odprężający dźwięk, który pomaga zasnąć. Wypełnienie z łuski gryczanej jest odporne na zgniatanie i swobodnie przesypuje się wewnątrz pokrowca, dzięki czemu poduszki, materace i siedziska gryczane nie odkształcają się i nie zbijają. Pomiędzy łuskami znajdują się szczelinki, które zapewniają cyrkulację powietrza. Wg naukowców dzięki ocieraniu się łusek, lecznicze substancje są uwalniane powoli i równomiernie, gwarantując, że wypełnione łuską gryki produkty swoje właściwości zachowują przez 10 lat

Wyroby z łuski gryczanej to niezwykle skuteczny, naturalny sposób na poprawę zdrowia, zmniejszenie bólu kręgosłupa i zdrowy, komfortowy sen, ponieważ wypełnienie z łuski gryczanej reaguje na nacisk, temperaturę i wilgotność – jest aktywne tak jak organizm. Ponadto produkty te są biodegradowalne.

Niezwykłe właściwości łuski gryczanej jako wypełnienia poduszek, siedzisk i materaców są znane od tysięcy lat, lecz mądrość ze Wschodu przywędrowała do nas stosunkowo niedawno. Ogromną zaletą jest trwałość tego rodzaju wypełnienia. W miarę upływu czasu ich właściwości nawet się poprawiają – dzieje się tak dzięki polerowaniu ich powierzchni, które zachodzi, gdy łuski ocierają się jedna o drugą. Są one odporne na zgniatanie i swobodnie się przesypują, dzięki czemu nie zbijają się i nie odkształcają. Małe szczeliny znajdujące się pomiędzy łuskami zapewniają dopływ powietrza i sprawiają, że poduszka (siedzisko, materac) jest ciągle świeża.

Właśnie dlatego łuska z ekologicznych upraw gryki jest niezmiennie wypełnieniem poduszek od MarcoYog oraz Bolstery.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.