Jak to jest z pomocami do jogi?
6.jpg

W szkołach jogi w Polsce znajdziesz różne style, możesz też spotkać bardziej duchowe podejście albo po prostu praktykę dobraną do potrzeb jogina.

W ashtandze na przykład nie będzie długiego trwania w asanach, za to się fizycznie zmęczysz bo będzie płynna zmiana pozycji. Potrzeba do tego siły i kondycji ale uda się je nabyć w trakcie regularnej praktyki. Praktykując ashtangę raczej nie będziesz sięgać po pomoce.

Jeżeli natomiast praktykujesz klasyczną jogę metodą B.K.S. Iyengara, to zapewne znasz akcesoria w niej wykorzystywane aby bezpiecznie praktykować i stopniowo budować swoją elastyczność i siłę.

Koce, drewniane klocki, paski, wałki czyli bolstery, ewentualnie poduszki zmniejszają ryzyko kontuzji, ułatwiają rozciąganie nóg, wzmacnianie mięśni brzucha, a także otwieranie klatki piersiowej, pomagają ustabilizować w pozycjach odwróconych i skrętach, dają podparcie w pozycjach siedzących i leżących, a to wszystko niezależnie od Twojego obecnego stopnia rozciągnięcia czy sprawności.

Pomoce pozwalają trwać dłużej w asanie i skupić się na tym aspekcie pozycji, który potrzebuje więcej uwagi i dopracowania. Dzięki różnym akcesoriom można w zasadzie zacząć praktykować w dowolnym momencie ponieważ minimalizują ryzyko kontuzji. Oczywiście praktykować należy zawsze pod okiem nauczyciela, który wskaże wariant pozycji dostosowany do Twoich możliwości.

Poduszka bądź bolster będą pomocne w pozycjach siedzących, Svastikasanie, czy też Sukhasanie, kiedy nogi są skrzyżowane a stopy umieszczone z boku pośladków. Dzięki poduszce biodra umiejscawiają się wyżej od nóg. Prosta postawa, mocna pozycja kręgosłupa i właściwe ułożenie miednicy to także droga do udanej medytacji.

Idealnym wsparciem w pozycjach odwróconych i skrętach jest wałek albo dwa, ustabilizuje Ciebie, da Tobie idealne podparcie również w pozycjach leżących i siedzących. Zarówno bolster, jak i poduszka doskonale sprawdzą się podczas relaksu, nie tylko po praktyce jogi, kiedy kładziesz się do ulubionej pozycji, czyli Savasany ale również wtedy, gdy masz po prostu potrzebę odpoczynku, zrelaksowania się po dniu pełnym wydarzeń.

W jogicznym świecie jest sporo wytwórców akcesoriów do praktykowania jogi. Zauważyłem, że wielu producentów wypełnia wnętrza poduszek i wałków do jogi sztucznym granulatem. Akcesoria, które samodzielnie wytwarzam, wypełniam łuską z gryki … Łuska gryczana cechuje się przeogromnym bogactwem zdrowotnych właściwości.

O zaletach zdrowotnych łuski gryki więcej już dwukrotnie napisałem na bloguzachęcam do lektury. Wspomnę tylko, że łuska gryczana zawiera sześć flawonoidów: isoritexim, rutynę, orientin, vitexin, guercetin oraz isoorientin, przez co jest doskonała przy chorobach reumatycznych, wyroby zaś są skuteczne w dolegliwościach reumatycznych, schorzeniach stawów, silnych bólach mięśni przykręgosłupowych, zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, dyskopatii, wzmożonym napięciu mięśni, w bólach korzonkowych czy nerwobólach.

Taniny zawarte w łuskach gryki mają właściwości przeciwzapalne, hamujące rozwój bakterii i roztoczy. Rutyna zawarta w gryce jest naturalnym związkiem wzmacniającym układ odpornościowy a związki celulozowo-ligninowe umożliwiają utrzymanie niskiego poziomu wilgotności wypełnienia. Ocieranie się łusek w trakcie użytkowania wałka uwalnia powoli i równomiernie lecznicze substancje.

Dodatkowo z uwagi na ciężar łuski gryki, poduszkę lub bolster nią wypełniony możesz wykorzystać do dociążenia odpowiedniej części ciała, gdy chcesz pogłębić asanę. Nie osiągniesz tego z akcesoriami wypełnionymi sztucznym granulatem.

Poduszki z łuską gryki zalecane są również dzieciom, jako wygodne i zdrowe siedziska.

A zatem poduszki i bolstery z łuską gryki to połączenie pożytecznego z jeszcze bardziej pożytecznym. Zachęcam Ciebie do obejrzenia moich akcesoriów do jogi, jestem ich bezpośrednim producentem, pomiędzy nami nie będzie żadnych pośredników.

Wybierz dla siebie i swoich bliskich bezpieczne i zdrowe produkty od MarcoYog!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.